Mamy już 25 lat!

Rok szkolny 2015/2016 był dla nas wyjątkowy. Własnie minęło 25 lat od kiedy powstało Polskie Stowarzyszenie Promocji Oświatowych, organ prowadzący nasze szkoły.

25 lecie świętowaliśmy cały rok szkolny. Odbyły się uroczystości, przygotowaliśmy wiele projektów i wydarzeń związanych z naszym jubileuszem.

Nagraliśmy film Mamy już 25 - lat  - tak się uczymy, tak się bawimy w naszej szkole!

Uczniowie klas 4 -6 wzięli udział w projekcie "Lata 90." Przygotowali wystawy i prezentacje związane z takimi dziedzinami jak:

technika, film,książka, motoryzacja,media oraz sztuka i muzyka.

Do zabawy włączyli się również nasi najmłodsi. Stworzyli piękne medale oraz laurki dla szkoły.
25 września świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Odbyły się również konkursy związane z naszym  25 -leciem:Dzień w szkole, którego nigdy nie zapomnę, Ja za 25 lat  oraz Liczba 25.

Nauczyciele przygotowali wystawę zdjęć 25 lat minęło..., na której można było zobaczyć jak wyglądali ćwierć wieku temu!

Postanowili również podjąć szereg wyzwań związanych z 25- leciem. Oto niektóre z nich:25 ciast , wyskakane 25, wyzwanie 3 oraz wyzwanie 5

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej, blogów Trzynastka i Wysokie loty oraz naszych facebook'owych profili: SSP 13, Liceum i Gimnazjum oraz PSPO.

Znajdziecie tam relacje z tego, co dzieje się na co dzień w naszych szkołach oraz dowiecie się, jakie wyzwania podjęli nauczyciele z okazji 25 - lecia!

24 maja odbyła się uroczysta Gala wieńcząca obchody jubileuszu. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia

Gala 25 lat PSPO

Jesteśmy z Wami już 25 lat!!!

Obchody 20 -lecia Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego nr 43 im. Lotników Amerykańskich

Rok szkolny 2012/2013 był dla naszej szkoły rokiem jubileuszowym. Aż trudno uwierzyć, ale nasze liceum istnieje już 20 lat. Z tej okazji uczniowie szkoły wzięli udział w szeregu projektów, które przybliżyły im historię Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego nr 43. Była to wspaniała okazja dla integracji społeczności szkolnej, zarówno obecnych uczniów, jak i absolwentów naszego Liceum.

Imprezy towarzyszące obchodom 20-lecia Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego nr 43:

1. Konkurs na logo obchodów 20-lecia i limitowana kolekcja kubków z tej okazji.
  2. Powstanie Kodeksu Absolwenta.
  3. Wystawa zdjęć uczniów, absolwentów i nauczycieli towarzysząca Dniu Nauki, pt. „Tak widzimy przyrodę”.
  4. Konkurs na fraszkę i opowiadanie: „ Moja szkoła za dwadzieścia lat”.
  5. Projekt „Wolność”- cykl spotkań z absolwentami.
  6. Warsztaty dla uczniów prowadzone przez absolwentów.
  7. Wystawa kronik szkolnych „Dwadzieścia lat minęło”.
  8. „Hangar Festiwal 2013 r.” – przegląd alternatywnych zespołów muzycznych.
  9. Wydanie jubileuszowego numeru szkolnej jednodniówki.

Z okazji 20-lecia powstania Liceum uczniowie i absolwenci, stworzyli KODEKS ABSOLWENTA naszej Szkoły.

KODEKS ABSOLWENTA

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO NIEPUBLICZNEGO NR 43 IM. LOTNIKÓW AMERYKAŃSKICH

W WARSZAWIE

1. Ma poczucie własnej wartości i potrafi dokonywać odpowiedzialnych wyborów.
  2. Pamięta o wykształceniu, wierzy w swój potencjał i jest dożywotnim uczniem.
  3. Jest ambasadorem Polski w świecie.
  4. Dzięki znajomości języków obcych nie ma kompleksów w kontaktach z innymi.
  5. Posiada motywację do rozwijania swoich zainteresowań i potrzeb poznawczych.
  6. Szanuje wiedzę i pogłębia ją.
  7. Podejmuje wyzwania.
  8. Jest aktywny i dąży do celu.
  9. Dba o rozwój wewnętrzny.
  10. Umie w sposób harmonijny pogodzić świat materialny i duchowy.
  11. Kieruje się etyką w swoim postępowaniu.
  12. Jest osobą otwartą, komunikatywną i kreatywną.
  13. Bierze czynny udział w spotkaniach jubileuszowych organizowanych w Szkole.
  14. Wyróżnia się taktowym zachowaniem.
  15. Zachowuje dystans wobec siebie i swoich działań.
  16. Jest twórczy.
  17. Uczestniczy w życiu społecznym i kulturalnym.
  18. Szanuje przyrodę i poznaje ją.
  19. Jest obiektywny.
  20. Zdobytą w szkole wiedzę wykorzystuje w praktyce.

Rok szkolny 2012/2013 20 lat Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego nr 43 im. Lotników Amerykańskich