"Architekci naszej rzeczywistości"

"Architekci naszej rzeczywistości"

Nasi uczniowie angażują się w wiele akcji i projektów pozaszkolnych, aby w ten sposób poszerzać horyzonty i rozwijać swoje zainteresowania.

Jednym z ciekawych projektów, w którym wzięły udział Ola i Nina z gimnazjum jest program współrealizowany min: przez Fundację Banku Zachodniego WBK " Architekci naszej rzeczywistości". Jego głównym celem jest przywrócenie pamięci o niezwykłych osobach, Polakach którzy swoimi osiągnięciami, pracą zawodową lub zaangażowaniem społeczno-obywatelskim wpłynęli na kształt polskiej rzeczywistości. Dziś mogą stać się dla wielu młodych ludzi autorytetem, mobilizować ich do rozwoju i pozytywnego działania.

24 i 25 kwietnia dziewczyny wzięły udział w szkoleniu, na którym obejrzały prezentację postaci, dowiedziały się jak zorganizować kampanię społeczną, oraz jak ciekawie opowiadać o historii. Uczestnicy projektu wzięli również udział w Grze Miejskiej o Stefanie Bryle - wybitnym inżynierze i konstruktorze budowlanym, związanym również z Warszawą.

O udziale w projekcie oraz wrażeniach z jego przebiegu opowiadają uczestniczki Ola z 2 a i Nina z 1 a:

Bierzemy udział w projekcie ,,Architekci naszej rzeczywistości”. Ma on na celu promowanie zapomnianych postaci, które zmieniły życie lokalnych społeczności. Wraz ze stowarzyszeniem Nasze Łomianki zajęłyśmy się postacią Józefa Przyłuskiego, który dbał o rozwój wsi Buraków, dziś w gminie Łomianki. Mamy w planach zorganizować grę terenową, piknik rodzinny oraz wiele innych akcji pokazujących historię naszego bohatera. Projekt trwa do końca września. Mamy nadzieję, że po zakończeniu naszych działań ludzie będą wiedzieli więcej o miejscu, w którym mieszkają.

Projekt organizuje Bank Zachodni WBK grupa Santander. Poza nami dofinansowanie dostało kilka grup młodzieży z całej Polski. Pod koniec kwietnia wszyscy uczestniczyli w warsztatach mających przygotować nas do promowania naszych bohaterów. Nauczyliśmy się organizować gry miejskie i akcje promocyjne, ciekawie opowiadać o historii oraz korzystać ze źródeł historycznych. Jesteśmy bardzo zadowolone z udziału w tym projekcie. Wiedza z warsztatów na pewno przyda nam się w szkole i nie tylko.