Polskie Stowarzyszenie Promocji Oświatowych OPP
  • Przedszkole Niepubliczne Motylkowa Akademia
  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Nasze wartości

To, co nas wyróżnia to jasno określone wartości. W naszej szkole przekładają się one na codzienność, a nie stanowią wyłącznie pustych frazesów w statucie szkoły. Ustalamy je wspólnie, rozmawiamy o nich, żyjemy nimi na co dzień. Wystarczy zapytać naszych absolwentów – zgodnie potwierdzają, że nasze liceum wyróżniają…

… RELACJE – wszyscy członkowie szkolnej wspólnoty – zarówno uczniowie, jak i nauczyciele i inni pracownicy – wszyscy dbamy o budowanie pozytywnych relacji. Przejawia się w nich nasz wzajemny szacunek, poszanowanie dla godności, tolerancja.

… PRZYJAZNA ATMOSFERA – dzięki ciepłym i otwartym relacjom czujemy się w liceum jak w domu. Nasi nauczyciele potrafią z jednej strony mądrze od nas wymagać, a z drugiej: mądrze wspierać. Gdy w naszym życiu pojawiają się jakiekolwiek zawirowania – możemy liczyć na empatyczne podejście i dużo zrozumienia.

… RÓŻNORODNOŚĆ – w naszej szkole możemy być sobą i rozwijać swoje różnorodne talenty; nikt nie blokuje naszej kreatywności i indywidualności. System szkolny (np. organizacja zajęć, brak dzwonków, system blokowy) zapewnia nam czas na rozwój pasji. Przekaz, który dostajemy od nauczycieli brzmi: „nie musicie być najlepsi, bądźcie jacyś”.

ELASTYCZNOŚĆ – jesteśmy na tyle kameralną szkołą, że możemy sobie pozwolić na bardzo elastyczne rozwiązania. Praktycznie każda nasza inicjatywa otrzymuje aprobatę dyrekcji i nauczycieli. Najlepszym przykładem elastyczności jest nasz system tutoringu, dzięki któremu efektywnie się uczymy, a jednocześnie rozwijamy swoją osobowość.

 

Jakie znaczenie mają dla nas te wartości?

Te uniwersalne wartości przejawiają się w każdym naszym działaniu – zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach wyjątkowych. To po prostu cechy wyróżniające naszej wspólnoty. Może także dzięki nim w czerwcu potrafimy stwierdzić, że chodzenie do szkoły przez kolejny miesiąc nie byłoby dla nas problemem. Do Lotników po prostu chce się przychodzić przez cały rok.