Polskie Stowarzyszenie Promocji Oświatowych OPP
  • Przedszkole Niepubliczne Motylkowa Akademia
  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43

Proces rekrutacji do Liceum

 

Nasze liceum to szkoła, w której młodzi ludzie uczą się podejmowania świadomych wyborów, aby kształtować swoją przyszłość. Tutaj każdy może się rozwijać i poznawać swoje mocne strony, a także obszary, nad którymi trzeba popracować.


U nas uczniowie czują się bezpiecznie, ciepło, trochę jak w domu, dzięki czemu możemy skupić się na efektywnej nauce. Dobre relacje między uczniami i nauczycielami są dla nas bardzo ważne. Dzięki nim wypracowaliśmy zasady innowacyjnej metody pracy - „Za sterami własnej edukacji, czyli tutoring w szkole”.


Podczas nauki w klasie pierwszej, każdy uczeń ma możliwość poznania wszystkich nauczycieli po to, aby w kolejnym roku wybrać sobie nauczyciela-tutora, który będzie udzielał mu wsparcia, służył radą przy przezwyciężaniu trudności i pomagał realizować założone cele.


Więcej o tutoringu można przeczytać w zakłace Tutoring.


Każdy uczeń naszej szkoły sam tworzy profil własnej edukacji, wybierając dowolne rozszerzenia, które realizuje w cyklu czteroletnim. W naszym liceum rok szkolny jest podzielony na trymestry, z których każdy kończy się zaliczeniem. Wystawianie ocen w postaci stopnia obowiązuje tylko na zakończenie roku szkolnego. Nie usłyszycie u nas dzwonków, a lekcje często odbywają się w szkolnym ogrodzie. Oprócz typowych sal lekcyjnych i pracowni przedmiotowych, w szkole znajdują się też miejsca do wypoczynku i indywidualnej pracy. Jeśli szukacie szkoły, w której będziecie mogli łączyć naukę z realizacją swoich zainteresowań pozaszkolnych, działalnością artystyczną czy obywatelską, to ZAPRASZAMY!

 

Zasady rekrutacji na rok szkolny 2022 / 2023

Kalendarz rekrutacji na rok szkolny 2022 / 2023

Ankieta dla rodziców - rok szkolny 2022 / 2023

Podanie do liceum na rok 2022 / 2023

Oświadczenie woli podjęcia nauki w liceum - rok szkolny 2022 / 2023