Polskie Stowarzyszenie Promocji Oświatowych OPP
  • Przedszkole Niepubliczne Motylkowa Akademia
  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Logopeda

W Społeczej Szkole Podstawowej nr 13 terapię logopedyczną prowadzę 8 lat. Ukończyłam pedagogikę na Uniwersytecie M. Kopernika w Toruniu oraz filologię polską i logopedię. Przez wiele lat uczyłam języka polskiego. Od ponad 15 lat moje zainteresowania koncentrują się na logopedii. Poszukuję nowych, bardziej efektywnych metod terapii oraz doskonalę swój warsztat pracy, między innymi włączam logopedyczne elementy integracji sensorycznej. Prywatnie lubię pisać wiersze, uwielbiam kontakt z przyrodą i kajakarstwo.

Logopeda - Irena Szymańska

Terapia logopedyczna

Głównym celem terapii logopedycznej jest korygowanie zaburzeń mowy. Nie u wszystkich dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole podstawowej, prawidłowo przebiega proces rozwoju mowy. Wiele z nich ma zakłócenia bądź zaburzenia mowy wynikające z różnych przyczyn. Logopeda w szkole diagnozuje problem, opracowuje indywidualny program terapii, prowadzi ćwiczenia mające na celu skorygowanie wad mowy, kształtuje prawidłową wymowę oraz umiejętności językowego porozumiewania się. Kwalifikowanie dzieci na terapię logopedyczną odbywa się na początku roku szkolnego podczas badań przesiewowych. Z uwagi na fakt, że każde dziecko jest innym przypadkiem terapeutycznym, zajęcia prowadzone są indywidualnie. Uczęszczają na nie dzieci zapisane przez rodziców, a zajęcia są odpłatne.

W roku szkolnym 2019 / 2020 logopeda dyżuruje w następujących godzinach:

  • Poniedziałek 08:00 - 16:30
  • Wtorek 08:00 - 16:30
  • Środa 08:00 - 14:00
  • Czwartek 8:00 - 11:00

Pamiętajmy o tym, że logopedyczny sukces dziecka musi być poprzedzony systematyczną i wytrwałą pracą, zarówno w gabinecie logopedycznym jak i w domu przy współudziale Rodzica.