Polskie Stowarzyszenie Promocji Oświatowych OPP
  • Przedszkole Niepubliczne Motylkowa Akademia
  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43 z Oddziałami Dwujęzycznymi.
Liga debatancka

Liga debatancka

W obecnym roku szkolnym uczniowie z naszego liceum brali udział w Warszawskiej Lidze Debatanckiej. Jest to turniej drużyn debat oksfordzkich dla uczniów liceów.

Nasza grupa debatancka to uczniowie z pierwszych i drugich klas liceum: Marianna z 2Lp, Wiktoria z 1La, Natalia z 1la, Jan z 1Lb i Antoni z 1Lb. Jako debiutanci, podczas tegorocznych debat, odnosili porażki i zwycięstwa.

Uczniowie z klas 7 i 8 brali natomiast udział w Małej Lidze Debatanckiej.

W sobotę 4 czerwca, nasze uczennice i uczniowie wzięli udział w ćwierćfinale Ligii. Debata miała miejsce na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale filozofii. W auli im. Marii Ossowskiej do ćwierćfinałowej debaty stawili się nasi uczniowie w składzie - Ida z 8b, Ola z 8b oraz Edward z 7B, a naprzeciw siebie mieli uczniów ze szkoły podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Teza, nad którą odbyła się debata, to "Narracja o indywidualnej odpowiedzialności za środowisko przyniosła więcej szkód niż korzyści'. W losowaniu przed debatą przypadło naszej drużynie stanowisko opozycji. Po burzliwej debacie sędziowie jednogłośnie przyznali naszej drużynie zwycięstwo. Już szykujemy się do półfinału!

Paweł Gibała

Zdjęcia