Sport w naszej szkole

W naszej szkole zajęcia sportowe to bardzo ważne ogniwo edukacji. Codzienna porcja ćwiczeń fizycznych to recepta na dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój młodych organizmów. To również najlepszy sposób na rozładowanie energii oraz doskonałą zabawę.

Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie poznają szereg dyscyplin sportowych, uczą się pracy zespołowej, poznają smak zwycięstwa oraz gorycz porażki. To wszystko składa się na ich wszechstronny rozwój psychomotoryczny. Dzieci uczą się zaradności, radzenia sobie w nowych sytuacjach oraz zasad zdrowej rywalizacji w duchu „fair play”. Program wychowania fizycznego klas I – VI w naszej szkole obejmuje również lekcje pływania oraz gimnastyki korekcyjnej.

Nasi uczniowie mają także możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych. Są to: pływanie, piłka nożna, tenis stołowy, karate oraz tenis ziemny i taniec.

Uczniowie naszych szkół zdobywają wiele medali i wyróżnień nie tylko na arenach szkolnych, ale również krajowych. Uczeń naszego gimnazjum jest jednym z najlepszych tyczkarzy w Polsce w swojej kategorii wiekowej Brawo Bartek!

Posiadamy własną salę gimnastyczną i basen, dodatkowo korzystamy z dużej hali sportowej i basenu w pobliskim ośrodku ICDS.

Aktualności — Sport

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami i galerią zdjęć dot. sportu w naszych szkołach, zapraszamy do lektury!

Czytaj aktualności sportowe