Opieka

Nasze szkoły znajdują się w zamkniętym miasteczku akademickim z dala od wielkomiejskiego ruchu. Bezpieczeństwo gwarantuje ogrodzony teren, domofon i stała opieka podczas zajęć na dworze.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom współczesnej edukacji otworzyliśmy punkt przedszkolny Motylkowa Akademia, tym samym dajemy możliwość nauki w naszej placówce od przedszkolaka do maturzysty.

Uczniowie szkoły podstawowej mogą korzystać ze świetlicy do godziny 18:00, gdzie prócz zajęć rekreacyjnych mogą pod opieką nauczycieli odrabiać prace domowe.

Gwarantujemy możliwość zjedzenia obiadu wszystkim chętnym.

Uczniowie naszych szkół objęci są opieką szkolnej pielęgniarki. Mogą korzystać z porad pedagoga, psychologa i logopedy.

Na zajęcia pozaszkolne dzieci jeżdżą autokarem.

Podczas zajęć wychowania fizycznego i na basenie zapewniona jest opieka wykwalifikowanej kadry. Małe dzieci korzystają z zajęć w naszym własnym basenie, dzięki czemu nie są narażone na przeziębienia.

Zdrowie

Opiekę pielęgniarską nad uczniami sprawuje pani Małgorzata Orzeszek.

Oprócz pomocy uczniom i nauczycielom w nagłych przypadkach, przeprowadzania pomiarów wzrostu, wagi oraz kontroli wzroku, pani pielęgniarka sprawdza również stan higieniczny wszystkich pomieszczeń, ze szczególnym uwzględnieniem toalet, basenu, kuchni i jadalni.

Oto kilka próśb i uwag do państwa, wynikających z obserwacji przeprowadzonych podczas pierwszego miesiąca pracy pani pielęgniarki.

• Bardzo prosimy, aby dzieci koniecznie zmieniały obuwie. Jest to szczególnie ważne w miesiącach jesiennych i wiosennych, kiedy ilość bakterii chorobotwórczych oraz zarodników grzybów jest bardzo podwyższona.
  • Bardzo prosimy, aby dzieci przynosiły klapki w dniu, kiedy mają zajęcia na basenie. Jest to bardzo ważne ze względu na choroby grzybowe i kurzajki, które pojawiają się na stopach dzieci, szczególnie po wakacjach.
  • Bardzo prosimy uczulić dzieci, aby nie kładły ubrań i ręczników na podłodze w szatni i przebieralni basenu (są do tego przeznaczone pojemniki i wieszaczki).
  • Po każdorazowym użyciu stroje kąpielowe, ręczniki i stroje na WF powinny być uprane i starannie wysuszone.
  • Bardzo prosimy o informowanie pani pielęgniarki o przypadkach zachorowań na choroby zakaźne, takich jak np. mononukleoza, świnka, odra, ospa wietrzna, oraz o alergiach, które nie zostały zgłoszone w karcie informacyjnej, np. alergiczna wysypka przy zażywaniu leków.

W odpowiedzi na pytania informujemy, że:

• Pomieszczenia basenu, toalety, prysznice oraz szatnie przy basenie są sprzątane po zajęciach szkolnych przez firmę sprzątającą. W czasie zajęć pomieszczenia te są na bieżąco sprzątane przez panią woźną.
  • Woda w basenie jest wymieniania w czasie wakacji. Specjalistyczna firma robi w tym czasie również przegląd wszystkich instalacji. Również doraźne naprawy wykonuje ta sama firma.
  • Woda w basenie jest badana przez SANEPID co najmniej raz w miesiącu, w terminach wcześniej nam nieznanych (bez uprzedzenia).
  • Pomieszczenia basenu, toalety, prysznice są dezynfekowane raz w tygodniu specjalnymi, atestowanymi środkami.
  • Stan czystości kuchni i jadalni w obu budynkach jest codziennie kontrolowany przez pielęgniarkę szkolną.
  • Dostawca posiłków może przygotowywać w indywidualnych przypadkach dania w oparciu o specjalistyczne diety.
  • Dostawca posiłków nie może podgrzewać, wydawać ani przechowywać posiłków, które nie zostały przez niego przygotowane.