Piotr Kur

Szkoła dla mnie to przede wszystkim atmosfera, klimat i ludzie. Tylko przy zgodnym współgraniu tych elementów praca nauczyciela ma sens, a uczniowie mają szanse kreatywnie rozwinąć swoje skrzydła. I właśnie dlatego wybrałem ten zawód. Lubię wyzwania, lubię słuchać młodych ludzi i lubię przekazywać im nie tylko wiedzę, ale i umiejętności.

Uczę przedmiotów teoretycznie zupełnie nie związanych ze sobą. Z jednej strony przedsiębiorczość i ekonomia, a z drugiej etyka i filozofia. Nieraz jednak przekonałem swoich uczniów, że nie ma przedsiębiorczości bez zasad etycznych i nie da się zrozumieć prawideł ekonomii bez znajomości głównych nurtów filozofii. I zrozumienie tych połączeń przez młodzież stawiam sobie za jeden z głównych celów nauczania. Poza zatrudnieniem w szkole, od 2010 roku współpracuję z Giełdą Papierów Wartościowych, gdzie pełnię funkcję mazowieckiego koordynatora programu "Szkolna Internetowa Gra Giełdowa", do którego to programu gorąco zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Praca to jednak nie wszystko. W wolnych chwilach oddaję się swoim pasjom, czyli jeździe na rowerze, grze w piłkę nożną i siatkówkę i przede wszystkim muzyce. Od wielu lat wraz ze znajomymi tworzymy muzyczny rockowy projekt o enigmatycznej nazwie LeNive.

Podsumowując swój krótki opis, zacytuję klasyka Fiodora Dostojewskiego "Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach". I tego się trzymam i tego wszystkim życzę!