Marta Potocka

Nauczyciel geografii w gimnazjum i liceum.

Geografia, jako nauka łącząca w sobie wiedzę z najróżniejszych dziedzin, od zawsze była moją pasją. Staram się, żeby uczniowie podczas lekcji mogli lepiej poznać i zrozumieć zjawiska zachodzące w ich najbliższym otoczeniu, dlatego bardzo lubię zajęcia terenowe i prowadzone w ich czasie obserwacje.

Ale lekcje geografii to także doskonała okazja, żeby przyjrzeć się najróżniejszym zakątkom świata i poznać ich charakter. Zdjęcia, filmy, a nawet pamiątki i relacje z podróży - zarówno moich, jak i uczniów - to doskonały materiał do nauki, dzięki któremu geografia może stać się dla uczniów bliższa - nie teoretyczna i abstrakcyjna, a praktyczna i namacalna.

Prywatnie mam dwie wielkie pasje, jakimi są góry (zwłaszcza nasze polskie Tatry i Bieszczady) oraz taniec klasyczny i towarzyski.