Magdalena Dargan-Wasilewska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i Josiah Mason College w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Do nauki języka angielskiego tak naprawdę pchnęła mnie fascynacja muzyką brytyjską.

W swojej dotychczasowej karierze uczyłam dzieci, młodzież i dorosłych, byłam też metodykiem w szkołach językowych. Do najciekawszych doświadczeń zawodowych zaliczam pracę w szkole dla imigrantów i uchodźców politycznych w Birmingham. Dużym wyzwaniem, a zarazem frajdą była dla mnie praca z dziećmi i młodzieżą amerykańską w Karolinie Północnej.

Lubię mój zawód, bo pozwala mi na kreatywność w tym co robię, pomaga otworzyć się na potrzeby innych ludzi i uczy tolerancji. Przede wszystkim jednak cenię swoją pracę za to, że pozwala mi spotykać na swej drodze fantastycznych i wyjątkowych ludzi. Wielu z moich obecnych przyjaciół było kiedyś moimi uczniami.

Uwielbiam dalekie podróże, kino, teatr, stand-up i literaturę hiszpańskojęzyczną. Najlepszym relaksem jest dla mnie pływanie, a także spacery ze sznaucerkiem Stefanem i spotkania z przyjaciółmi. Nie lubię zimy, korków na drodze i nudy.

Jestem mamą Oli, Mateuszka i Piotrusia. Pomimo, że czasu na relaks nie mam obecnie zbyt dużo, staram się nie tracić optymizmu i pogody ducha.