Katarzyna Kucab

Nauczyciel świetlicy szkolnej.

Już od najmłodszych lat byłam ciekawa świata a przede wszystkim byłam ciekawa ludzi. Od kiedy pamiętam największą radość sprawiał mi kontakt z drugim człowiekiem. W czasie studiów zdałam sobie sprawę, że możliwość pokazania małemu dziecku drogi, którą warto podążać to, to co chciałabym robić w przyszłości. Moim małym podopiecznym chciałabym przede wszystkim wpoić szacunek do siebie przekładający się na szacunek do innych, optymizm, konsekwencję, pewność siebie, spokój, odwagę i dążenie do samorealizacji. Najwięcej zadowolenia z dotychczasowej pracy sprawiają mi chwile, gdy dzieci przychodzą do mnie, by ze mną porozmawiać o swoich problemach, troskach lub o sukcesach czy ich małych szczęściach. Jestem szczęśliwa kiedy wchodzę do pracy, a dzieci witają mnie z uśmiechem na twarzy i czasem nawet rzucają się na szyję z przyjaznym okrzykiem „pani Kasia, nareszcie”. Patrzenie jak każdy z nich się zmienia, jak rośnie daje mi wiele satysfakcji i radości. Uśmiechy dzieci, ich miłe słowa i gesty są bezcenne i niezastąpione, dla takich chwil warto codziennie przekraczać próg szkoły.