Joanna Sandomierska

Do grona nauczycieli naszej szkoły dołączyłam w 2009 roku, ale ze Stowarzyszeniem związana jestem już od 2005 jako nauczycielka świetlicy w Społecznej Szkole Podstawowej nr 13 im. Lotników Amerykańskich.

Ukończyłam pedagogikę ogólną i opiekuńczo- wychowawczą. Od roku 2009 pełnię funkcję pedagoga szkolnego w LO i Gimnazjum w Stowarzyszeniu. Od wielu lat pracuję również jako społeczny kurator sądowy z dorosłymi.

Interesuję się psychologią- szczególnie tajnikami ludzkiej osobowości.

Interesuję się psychologią, w szczególności tajnikami ludzkiej osobowości. Pracując z dziećmi pamiętam o ich autonomicznej osobowości, która potrzebuje szacunku, akceptacji, wsparcia ze strony nauczyciela a także przewodnictwa w świecie wartości. Swoją pracę skupiam nie tylko na funkcji opiekuna zapewniającego bezpieczeństwo i rozrywkę. Staram się być wychowawcą, nośnikiem wartości moralnych, które powinny być najważniejszym kapitałem, w jaki należy wyposażyć dzieci.

Bez pracy w świetlicy nie byłabym dobrym pedagogiem.

Lubię czytać książki Paulo Coelho, Williama Whartona, Josteina Gaardera, Doroty Terakowskiej, Khalila Gibrana. Najchętniej odpoczywam słuchając klasyki i jazzu, oraz spacerując po puszczy w towarzystwie męża i psa.

Praca z dziećmi i młodzieżą jest dla mnie wielką przyjemnością.