Elżbieta Kurkowska

Ukończyła wszystkie etapy edukacyjne w naszych szkołach. Maturzystka 2011 r. , która odważnie realizuje swoje marzenia o tym, by zostać pilotem.

A oto co nam powiedziała o sobie:

Jestem dumna ze swojej rodziny, która mnie niesamowicie kocha i zawsze wspiera, gdy zajdzie potrzeba. Ze swojego wyboru studiów i tego, że mam plan na życie. Super plan. Obym podołała.

Ideałem szczęścia jest dla mnie chwila, gdy dostaję zgodę na start stojąc na pasie startowym w trakcie pięknie zaczynającego się poranka, gdy oświetlenie lotniskowe po nocy jeszcze działa. To jest moment, gdy daję pełne obroty, samolocik zrywa się do biegu, ja muszę być w pełni skoncentrowana i gotowa na natychmiastową, ale subtelną reakcję. Po chwili odrywamy się od pasa i lecimy do chmur...

Moją największą ekstrawagancją jest to, że umiem latać

Moim ulubionym zajęciem jest szybka i agresywna jazda samochodem, gapienie się na chmury

Najbardziej wyróżnia mnie (zapytałam tatę o to, bo sama o sobie to trochę trudno) niezwykła energia, zachłanność na życie, pasja jaką wzbudziło we mnie lotnictwo

Najbardziej żałuję, że swojej przygody z lotnictwem nie zaczęłam wcześniej, oraz tego, że tak dużo zapominam.

Moim ulubionym bohaterem filmowym/ literackim jest Stich z bajki Lilo i Stich. Koleś jest kosmitą, jest bardzo silny i bardzo szybko się uczy.

Chciałabym mieszkać w małym domku ze wszelkimi wygodami przy plaży, w miejscu gdzie otaczałoby mnie piękno i sprzyjające warunki pogodowe

Moje życiowe motto brzmi: breathing is just a rhythm

Moim marzeniem jest w ciągu najbliższych 10 lat pracować w różnych częściach globu (Nowa Zelandia, Indonezja, Karaiby, Alaska, itp.) jako pilot małego lotnictwa, poznać szczegółowo warunki i czynniki meteorologiczne obowiązujące dla danego terenu, być samowystarczalna i jak najmniej zależna

Najbardziej nie lubię: czekać, spóźniać się, zawracać i gdy pada

Moim ulubionym przedmiotem w szkole był… nie lubiłam szkoły ( oj tam na pewno ją uwielbiała! przyp. red. )

Moim ulubionym nauczycielem był Sławomir Kowalski

Moim najciekawszym wspomnieniem z czasów liceum są śmieszne powiedzonka nauczycieli.

W liceum najbardziej przyjaźniłam się z Julią Leśniak, Pauliną Kurkowską, Wojtkiem Kurkowskim.