O nas

Nasze tradycje sięgają roku 1990, kiedy powstała Społeczna Szkoła Podstawowa nr 13. Rok 2010 był dla nas szczególny, a święto nauczycieli wyjątkowe. Dnia 14 października rodzice uczniów naszych szkół, przekazali sztandar szkolny na ręce uczniów. Uroczystość przekazania sztandaru szkołom Od tej pory sztandar ten jest symbolem naszych szkół i jednoczy całą szkolną społeczność.

W roku szkolnym 2015/2016 obchodziliśmy 25 lecie powstania Polskiego Stowarzyszenia Promocji Oświatowych organu prowadzącego nasze Szkoły.

Obecnie w skład Zespołu Edukacyjnego im. Lotników Amerykańskich wchodzą LiceumGimnazjumSzkoła Podstawowa i Przedszkole.

Placówki te mieszczą się w dwóch położonych blisko siebie budynkach, na terenie kampusu UKSW przy ulicy Wóycickiego, w dzielnicy Bielany, w pobliżu Lasu Młocińskiego i Kampinoskiego Parku Narodowego. Uczniami naszych szkół są głównie dzieci mieszkańców Warszawy (Bielany, Żoliborz, Bemowo, Targówek), Łomianek oraz Izabelina.

Uczniowie mają do dyspozycji doskonale wyposażone sale lekcyjne, pracownie przedmiotowe, salę gimnastyczną oraz basen.

Nauczyciele uczący w naszych szkołach stanowią zgraną i kompetentną kadrę, realizującą wspólny program wychowawczy i zapewniającą wysoki poziom kształcenia.

Organem prowadzącym szkoły jest Polskie Stowarzyszenie Promocji Oświatowych Oddział I posiadające status Organizacji Pożytku Publicznego. Stowarzyszenie działa od 1991 roku, a jego członkami są rodzice obecnych i byłych uczniów, absolwenci naszych szkół oraz nauczyciele.

O wydarzeniach szkolnych można poczytać również na naszych blogach  Wysokie Loty i Trzynastka oraz na naszych facebook'owych profilach

PSPOLiceum nr 43,  Gimnazjum nr 12,  SSP nr 13Motylkowa Akademia.