Uczciliśmy pamięć Lotników Amerykańskich!

Uczciliśmy pamięć Lotników Amerykańskich!

18 września 2019 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu w Nasielsku. Przed budynkiem Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Pod Fiołkami” w 75 rocznicę śmierci miała miejsce uroczystość odsłonięcia pomnika poświęconego upamiętnieniu dwóch lotników amerykańskich: porucznika Josepha Vigny i porucznika Roberta Petersa. Obaj piloci myśliwców typu Mustang zginęli wykonując lot jako osłona Boeingów B-17 G „Latających Fortec”, które niosły pomoc dla walczącej Warszawy. Odsłonięcia pomnika dokonały: córka Roberta Petersa - Lynne Alexander, siostrzenica Josepha Vigny - Melissa Misi oraz Pani Ambasador USA - Georgette Mosbacher. Ceremonię uświetniła Kompania Reprezentacyjna Sił Powietrznych i Orkiestra Wojskowa z Dęblina.