Polskie Stowarzyszenie Promocji Oświatowych OPP
  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • Gimnazjum Niepubliczne nr 12 z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43
Jedziemy na Space Camp 2019!

Jedziemy na Space Camp 2019!

Space Camp to obóz letni dla młodzieży. To wyjątkowe doświadczenie edukacyjne, które ukazuje rzeczywiste zastosowanie nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM).

Uczestnicy obozu mogą poczuć się jak członkowie misji kosmicznej, za pomocą sprzętu dostosowanego do programów NASA poznają techniki treningowe astronautów, uczą się też współpracy w grupie, rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia.

Z wielką radością informujemy, że dzięki współpracy z Northrop Grumman Foundation i otrzymaniu stypendium na wyjazd, już za miesiąc, uczniowie Trzynastki pojadą do U.S. Space and Rocket Center w Hunstville (Alabama) w USA, aby wziąć udział w obozie kosmicznym. Uczestnikami wyjazdu będą osoby z USA oraz z innych krajów: Wielkiej Brytanii, Japonii, Australii, a także po raz pierwszy z Korei Południowej i Polski.

Po spełnieniu wielu warunków zakwalifikowaliśmy się do udziału w programie jako przedstawiciele z Polski. Jednym z podstawowych kryteriów, które musieliśmy spełnić, był odpowiednio wysoki poziom znajomości języka angielskiego. Uczestnicy obozu będą przez cały czas pobytu w międzynarodowym towarzystwie i język angielski będzie niezbędnym narzędziem do komunikacji.

Cieszymy się, że nasi uczniowie będą mieli okazję wykorzystać część wakacji w tak wyjątkowy sposób, jakim jest udział w Space Camp.

Zdjęcia