Jedziemy na Space Camp 2019!

Jedziemy na Space Camp 2019!

Space Camp to obóz letni dla młodzieży. To wyjątkowe doświadczenie edukacyjne, które ukazuje rzeczywiste zastosowanie nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM).

Uczestnicy obozu mogą poczuć się jak członkowie misji kosmicznej, za pomocą sprzętu dostosowanego do programów NASA poznają techniki treningowe astronautów, uczą się też współpracy w grupie, rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia.

Z wielką radością informujemy, że dzięki współpracy z Northrop Grumman Foundation i otrzymaniu stypendium na wyjazd, już za miesiąc, uczniowie Trzynastki pojadą do U.S. Space and Rocket Center w Hunstville (Alabama) w USA, aby wziąć udział w obozie kosmicznym. Uczestnikami wyjazdu będą osoby z USA oraz z innych krajów: Wielkiej Brytanii, Japonii, Australii, a także po raz pierwszy z Korei Południowej i Polski.

Po spełnieniu wielu warunków zakwalifikowaliśmy się do udziału w programie jako przedstawiciele z Polski. Jednym z podstawowych kryteriów, które musieliśmy spełnić, był odpowiednio wysoki poziom znajomości języka angielskiego. Uczestnicy obozu będą przez cały czas pobytu w międzynarodowym towarzystwie i język angielski będzie niezbędnym narzędziem do komunikacji.

Cieszymy się, że nasi uczniowie będą mieli okazję wykorzystać część wakacji w tak wyjątkowy sposób, jakim jest udział w Space Camp.