Teatralna Trzynastka

Teatralna Trzynastka

Jak się okazuje, w naszej szkole nie brakuje aktorskich talentów. To kolejny rok, w którym prezentują się artyści z różnych klas i przy różnych okazjach. Prężnie działa koło teatralne. Zarówno czwartoklasiści, jak i piątoklasiści pokazali się szerszej publiczności.

Zwłaszcza dla czwartaków było to nie lada wyzwanie. Przygotowali jesienne wiersze dla pierwszaków, drugoklasistom zaserwowali krótką powtórkę z baśni, dokumentnie mieszając postaci. Było zabawnie, intrygująco i … profesjonalnie. Nie gorzej poradzili sobie piątoklasiści. Lubią raczej humorystyczne klimaty, więc zachwycona publika co i rusz wybuchała gromkim śmiechem.

Z teatralnymi wyzwaniami zmierzyli się też szóstoklasiści. Świetnie nas wyedukowali uczniowie kl. 6c, którzy przygotowali przedstawienie z okazji stulecia odzyskania niepodległości, przypomnieli o tak ważnym wydarzeniu jak uzyskanie praw wyborczych przez kobiety. 6a z kolei zainspirowały „Bajki robotów”.

Postanowili twórczo podejść do tematu i wzięli do obróbki kilka, ich zdaniem najciekawszych, utworów Lema. Wkradło się trochę awangardy i ironii. Przesłanie tego ponadczasowego tekstu jest wiecznie żywe. W tyle nie pozostawali młodsi koledzy.

Pierwszaki zaprezentowały swoje talenty podczas ślubowania na ucznia. Zachwyciła wszystkich sztuka „Królowa Śniegu” wystawiona przez kl. 3c w marcu. Pełna profeska. Począwszy od doskonale opanowanego tekstu, scenografii, kostiumów, aż po niezwykłą choreografię i ruch sceniczny. Kl. 2a i 2b zahaczyły o tematy romantyczne. W musicalowym klimacie artyści opowiedzieli historię pewnej znajomości.

Rodzice bawili się doskonale, odnajdując niejeden motyw z własnego życia.

Projekty teatralne to w Trzynastce codzienność. Nasi uczniowie są twórczymi, otwartymi, odważnymi i pełnymi pasji młodymi artystami. Uwielbiają nowe wyzwania, publiczne występy sprawiają im ogromną frajdę, a entuzjastyczna reakcja publiczności to największa nagroda.