Festiwal projektów gimnazjalnych 2018

Festiwal projektów gimnazjalnych 2018

29 maja 2018 roku uczniowie drugich klas zaprezentowali efekty swojej całorocznej pracy nad projektami gimnazjalnymi.

Na pokaz projektów przybyli zaproszeni goście: rodzice, nauczyciele, przedstawiciele zarządu. Sala wykładowa na UKSW wypełniona była po brzegi. Większość uczniów pierwszy raz w życiu miała okazję wystąpić przed tak licznym audytorium. Wszyscy dali radę.

Mino, że spotkanie trwało ponad dwie godziny, nikt nie czół się znużony. Jak zwykle były bardzo ciekawe tematy, przedstawione w interesujący sposób. Przy niektórych emocje sięgały zenitu, prowokowały ożywioną reakcję.

Oto lisa:

1. Naturalne kosmetyki

2. Zdrowie i sprawność na całe życie.

3. Jak wygląda życie pod względem edukacyjnym i pozaszkolnym 15 latków na całym świecie?

4. Sztuka w stolicy.

5. Od atomów po galaktyki, czyli małe i wielkie liczby w przyrodzie.,

6. Astronomia

7. Języki świata

8. Dyskryminacja kobiet w polityce.

9. Gatunek telenoweli w kulturze Ameryki Południowej.

10. Muzyka rozrywkowa- przesłanie etyczne tekstów piosenek.

11. Wpływ literatury, filmów na nasze życie.

12. Ptaki Mazowsza. Ptaki Podlasia. Projekt ornitologiczny bazujący na badaniach w terenie.