Szkolenie LOFIROBOT

Szkolenie LOFIROBOT

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie LOFIROBOT dla nauczycieli

Wypełnij poniższy formularz w celu rejestracji na bezpłatne szkolenie z zakresu programowania i robotyki.

Szkolenie odbędzie się o 9:30, w dniu 6 kwietnia 2018 r. Prowadzący to Maciej Wojnicki Kierownik Robotów z LOFIROBOT.com

NAUKA PROGRAMOWANIA W KLASACH 4-8

• Czyli co po Scratchu?
  • Robotyka i mechatronika w szkole?
  • Jak przejść z programowania blokowego na pisanie kodu?

Czas trwania szkolenia: 3 godziny
Liczba uczestników: 15-20 osób

Ostatnie lata to niebywały rozwój mody na naukę programowania wśród dzieci i związane z nauką programowania zmiany w podstawie programowej. Na rynku edukacyjnym pojawiło się dużo narzędzi przeznaczonych dla edukacji wczesnoszkolnej, robotów i gier, które pozwalają uczyć podstawowych konceptów programowania poprzez zabawę. Nieustającą popularnością cieszy się również Scratch, który dla większości dzieci na całym świecie jest obecnie pierwszym środowiskiem do programowania.

Mniej uwagi poświęca się kolejnemu etapowi edukacji, podczas którego z czystej zabawy próbujemy przejść na rozwiązywanie konkretnych problemów takich jak stworzenie strony internetowej, zaprojektowanie elektronicznego urządzenia czy napisanie aplikacji mobilnej.

W ramach szkolenia uczestnicy poznają możliwości środowiska LOFI Blocks (www.lofiblocks.com), które może stanowić rozwinięcie nauki kodowania w Scratchu i sposób na przejście z programowania blokowego do pisania kodu.

LOFI Blocks to darmowa aplikacja do nauki programowania, dostępna w wersji online na komputerach stacjonarnych oraz na urządzeniach mobilnych (Android, iOS). Sprawdzimy m.in jak przy pomocy LOFI Blocks można uczyć programowania poprzez:

• Rysowanie
  • Tworzenie muzyki