International Quiz Day 2018

International Quiz Day 2018

23 marca klasy piąte wzięły udział w szkolnym konkursie językowym International Quiz Day. Każda klasa musiała zmierzyć się z pytaniami z języka angielskiego oraz drugiego języka obcego, czyli hiszpańskiego lub niemieckiego.

Pytania dotyczyły kultury, symboli narodowych, znanych osób, zwyczajów, kuchni oraz flory i fauny krajów, których mieszkańcy posługują się tymi językami. Przydała się nie tylko wiedza, ale i umiejętności językowe, gdyż w drugiej rundzie uczestnicy musieli przedstawić scenki w języku obcym do podanej sytuacji.

Było sporo emocji i tych pozytywnych i tych trudniejszych do zniesienia, bo czasem, jak to w konkursie, nie wszyscy zdobywali tę samą liczbę punktów. Dbaliśmy jednak, aby żadna porażka nie popsuła nikomu zabawy, a duch współpracy drużynowej pomagał pokonywać trudniejsze wyzwania.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięskiej klasie 5b!