Polacy, którzy zmienili świat

Polacy, którzy zmienili świat

Tradycyjnie na koniec I semestru, Zarząd PSPO zorganizował konkurs " Oni zmienili świat", w którym udział wzięli najstarsi ucznioiwe szkoły podstawowej.

Projekt zyskał nową odsłonę z dwóch powodów. Po raz pierwszy wzięli w nim udział uczniowie klas 7. Zmieniona została również formuła. Prace można było prezentować poprzez film lub plakat.

Po raz pierwszy wyboru dokonywano pośród Polek i Polaków, którzy przyczynili się do zmian w kulturze, nauce i historii. Organizatorzy chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na naszych rodaków, których życiorysy nie są powszechnie znane, a które powinniśmy znać!

Wyniki w kategorii plakat:

I miejsce - Jan Dzierżon - autorzy: Ida, Ania i Basia z klasy 7c

II miejsce - Maria Krzesińska - autorzy: Olga, Natalia, Weronika oraz Ania z klasy 6b

II miejsce ex aequo - Izabela Czartoryska - autorzy: Borys, Adam i Zachary z klasy 7c

III miejsce - Wanda Rutkiewicz - autorzy: Bartek, Janek i Miłosz z klasy 6a

Wyniki w kategorii film:

I miejsce Maria Komornicka - autorzy: Olaf, Tymek i Kuba z klasy 7b

II miejsce Stefan Monczarski - autorzy: Michał A., Michał O. i Hubert z klasy 7b

III miejsce Agnieszka Holland - autorzy: Iza, Natalia, Zosia i Justyna z klasy 7d

III miejsce ex aequo Józef Kosacki - autorzy: Kacper, Filip, Mikołaj i Miłosz z klasy 6b

Gratulujemy !!!!