Podniebna przygoda

Podniebna przygoda

Uczniowie klasy 3B wybrali się na wycieczkę w czasie, aby spełnić swe marzenia. Po niedawnym Dniu Patronów naszej Szkoły, zafascynowali się historią Lotników Amerykańskich. Wspólnie przygotowali prezentację dla młodszych uczniów, ale zainteresowanie tematem nie słabło z czasem.

Z inicjatywy Rodziców jednego z uczniów, umożliwiono nam zobaczenie samolotu Boeing - Stearman, na którym trenowali lotnicy amerykańscy. Samolot opuścił fabrykę w Wichita dokładnie 12-ego marca 1941 roku. Podczas służby dla US NAVY wykonywał loty w Kansas, Indianie oraz Teksasie. Stearman zakończył służbę dnia 17-ego września 1944 roku.

Na przestrzeni tych lat zmieniał swoich właścicieli, a od kilku lat przez większą część roku Stearman stacjonuje w Muzeum Lotnictwa w Krakowie, a przez pozostałą część lata nad polskim niebem.

18 października uczniowie klasy 3B przenieśli się w podniebny świat - mogli wsiąść do kokpitu, zajrzeć do silnika Stearmana i przymierzyć profesjonalny strój, poczuć się jak prawdziwi piloci. Pogoda sprzyjała lotom, więc samolot kryty na co dzień płótnem, wystartował dla nas i w kłębach dymu wykonał niezwykłe ewolucje.

To była niesamowita przygoda!!! Zobaczcie sami