Międzynarodowy Dzień Kropki 2017

Międzynarodowy Dzień Kropki 2017

Wszystko zaczęło się od książki The Dot napisanej przez Petera Reynolds’a, w której opisał historię Vashti – dziewczynki, która dzięki kropce i swej mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie.

Ta opowieść bardzo nas zainspirowała. Zastanowiliśmy się, w jaki sposób uczyć dzieci i młodzież wiary we własne siły i jak rozbudzać w nich pasje.

15 września przyłączyliśmy się do świętowania Dnia Kropki. Była to doskonała okazja do eksplozji niepohamowanej twórczości związanej z kropką, kołem, kulą i farbami.

Uczniowie naszej szkoły ubrali się i wymalowali w kropki, powstało mnóstwo prac zainspirowanych origami kołowym, rozmawialiśmy również o swoich talentach.

Klasy drugie stworzyły plakaty talentów, inni ozdabiali kolorowe koła wzorami, rysowali kropkowe obrazy, a klasa 3a napisała kropkowe opowiadanie i wiersz.

Zobaczcie sami jak dobrze się bawiliśmy!