Polskie Stowarzyszenie Promocji Oświatowych OPP
  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43
Piknikowy zawrót głowy!

Piknikowy zawrót głowy!

Tradycyjnie cała nasza szkolna społeczność spotkała się na pikniku. Maj i czerwiec to miesiące wytężonej pracy, więc na tę miłą chwilę wytchnienia czekaliśmy od dawna. Pogodę jak zwykle zamówiliśmy słoneczną i cieplutką. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, coś dla ciała i coś dla ducha.

Program był niezwykle bogaty. Śpiewaliśmy nie tylko w języku polskim, ale też angielskim i hiszpańskim. Podziwialiśmy występy młodych aktorów. Pojawiły się przedstawienia trzecioklasistów, koła teatralnego i gimnazjalistów. Pięknie zatańczyły Motylki i kadra pod wodzą pana Michała.

Nie brakowało również sportowych akcentów. Z zazdrością patrzyliśmy na karateków i pokazy gimnastyczne. Mogliśmy poćwiczyć wspólnie z gimnazjalistkami, które przygotowały fitness'owe show.

Co prawda serce imprezy to scena, jednak wiele działo się wokół stoisk. Można było ozdobić słoiki, wykonać kolorowe zakładki do książek, zjeść owocowe smakołyki. Gimnazjaliści, którzy realizują projekt "Zdrowa dieta, a codzienność" częstowali zdrowym, zielonym koktajlem.

Klasa 5d wpadła na znakomity pomysł zbiórki książek dla bibliotek przyszpitalnych, przy domach dziecka i hospicjach dla Fundacji Zaczytani.pl.

Wiele osób z niecierpliwością czekało na aukcję. Można było kupić obrazy wykonane przez naszych uczniów, inspirowane znanymi dziełami sławnych twórców. Punkt kulminacyjny pikniku to loteria. Szczęśliwcy cieszyli się z wygranych maskotek i smartfonów.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie bibliotek w naszym Zespole Edukacyjnym.

A następne słoneczne spotkanie już za rok. Zapraszamy!

Zdjęcia