Zajęcia na Zamku Królewskim w Warszawie klas III gimnazjum.

Zajęcia na Zamku Królewskim w Warszawie klas III gimnazjum.

W ramach projektu Fotograf Jego Królewskiej Mości odbyły się zajęcia z panią kustosz Agnieszką Lichacz. Tematem pierwszej części spotkania był styl i moda obowiązująca za czasów księcia Józefa Poniatowskiego. Barwność strojów oraz ich nawiązania do innych epok miały przybliżyć czasy w jakich żyli ludzie w XVIII i XIX wieku.

Ciekawostki z życia księcia Józefa Poniatowskiego przeplatały wykład o modzie tamtych czasów. Zajęcia odbywały się w Pałacu pod Blachą, który posłużył jako sceneria do wykonania zdjęć. Zwiedzanie pałacu to kolejny etap spotkania. Stylizacja apartamentu księcia Józefa Poniatowskiego stanowi wierne rozmieszczenie pokoi wraz z ich przeznaczeniem.

Korzystając z przygotowanych strojów, uczniowie mogli przebrać się i wystylizować na osoby z epoki XVIII lub XIX wieku. Sesja zdjęciowa obyła się w pomieszczeniach pałacu lub na jego dziedzińcu. W zdjęciach pomagali uczniowie z ZSF. Uczniowie klas trzecich podzielili się na dwie grupy fotografów oraz stylizowanych modeli.

Na zakończenie zajęć odbyła się prezentacja zdjęć wykonanych przez uczniów.