Polskie Stowarzyszenie Promocji Oświatowych OPP
  • Przedszkole Niepubliczne Motylkowa Akademia
  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

"Architekci naszej rzeczywistości"

Nasi uczniowie angażują się w wiele akcji i projektów pozaszkolnych, aby w ten sposób poszerzać horyzonty i rozwijać swoje zainteresowania.

Jednym z ciekawych projektów, w którym wzięły udział Ola i Nina z gimnazjum jest program współrealizowany min: przez Fundację Banku Zachodniego WBK " Architekci naszej rzeczywistości". Jego głównym celem jest przywrócenie pamięci o niezwykłych osobach, Polakach […]

Czytaj dalej i zobacz cały album »

Mistrzostwo Bielan naszych lekkoatletów

Niesamowitym sukcesem naszych uczniów zakończyły się Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych.

13 maja od godziny 10.00 swoje zmagania rozpoczęły 12 - osobowe drużyny dziewcząt i chłopców z bielańskich szkół podstawowych. Zadaniem każdego zawodnika było uzyskanie jak najlepszych wyników w czterech konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz […]

Czytaj dalej i zobacz cały album »

Apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

We wtorek 5 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Tego dnia wszyscy uczniowie z klas I – VI zebrali się w sali gimnastycznej.

Trzecioklasiści w ciekawy i przystępny sposób przybliżyli swoim kolegom okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dowiedzieliśmy się, dlaczego to radosne święto jest tak ważne dla Polaków […]

Czytaj dalej i zobacz cały album »

Sing me a song...

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej Microphone Star 2015 już za nami. W tym roku wydarzenie przyciągnęło rekordową liczbę młodych artystów z warszawskich szkół, a także z okolic miasta - Leszna, Dziekanowa i Łomianek. Na scenie Bielańskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej wystąpiło niemal 50 wykonawców z 17 szkół. Większość stanowili reprezentanci szkół podstawowych, oprócz nich wystąpiły uczennice gimnazjum - wyjątkowo […]

Czytaj dalej i zobacz cały album »

Czy naukę można dotknąć?

Oczywiście!!! Pod warunkiem, że odwiedzi się nasze gimnazjum i liceum podczas Dnia Nauki. Prezentujemy zupełnie nową twarz nauk ścisłych, które nie muszą być trudne i nudne.

Poniżej relacja z tego wydarzenia oraz zdjęcia, na których potwierdzamy, że bawiliśmy się wyśmienicie!

Jak co roku wydarzenie to wzbudza wiele emocji . Uczniowie bardzo angażują się w prace przygotowujące […]

Czytaj dalej i zobacz cały album »

Najlepsze filmy nagrodzone!

Podczas uroczystej Gali Oskarowej wręczyliśmy nagrody w pięciu kategoriach. Hitem konkursu okazał się Projekt RunAway autorstwa uczennic klasy 6 d, który zgarnął cztery statuetki.

Konkurs "Oskary 2015" został ogłoszony 30 marca przez Samorząd Uczniowski. Zadaniem było nakręcenie filmu w dowolnej konwencji. Jedynym zastrzeżeniem regulaminowym było ustalenie, że film nie może promować przemocy oraz zawierać krwawych […]

Czytaj dalej i zobacz cały album »

Dzień Ziemi - Projekt Woda

Uczniowie klas 1-3 w ramach Projektu WODA realizowali szereg działań na poziomach. Przypadający na 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi stanowił dla nas okazję do zaprezentowania zdobytej w ramach projektu wiedzy.

Każda z klas przygotowała wystawę odnosząc się do omawianych w ciągu roku zagadnień związanych z wodą. Były to między innymi:

• Obieg wody w przyrodzie

• Skąd […]

Czytaj dalej i zobacz cały album »

Koduj z PSPO!

Zapraszamy na kursy programowania aplikacji internetowych dla uczniów gimnazjów i liceów.

Kurs prowadzi twórca zaawansowanych aplikacji, profesjonalista z 15- letnim doświadczeniem w budowaniu oprogramowania, Trener programu KODUJ Z KLASĄ!

Termin: 9.05 i 16.05. 2015 w godzinach 9.00 - 15.00 lub 23.05 i 30.05 w godzinach 9.00 - 15.00

Miejsce […]

Więcej »

Z energią zmieńmy źródła!

Zakończył się trwający w naszej szkole podstawowej, konkurs związany z obchodami Dnia Ziemi pod hasłem „ Z energią zmieńmy źródła”.

Każda klasa startowała w 4 konkurencjach - zadaniach.

Za każde z zadań można było otrzymać od 1 do 3 punktów.

Pierwsze zadanie to wykonanie pracy z materiałów ekologicznych - klasowy Eko-ludek. Najwięcej punktów zdobyły klasy 4b,5a, 5c […]

Czytaj dalej i zobacz cały album »