• Przedszkole Niepubliczne Motylkowa Akademia
  • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości obchodziliśmy w tym roku, organizując w szkole kilka wydarzeń angażujących uczniów i nauczycieli różnych przedmiotów.

Pocztówka do prapra Na języku polskim i plastyce uczniowie pisali i własnoręcznie ilustrowali pocztówki kierowane do przodków żyjących w roku 1918. Wszystkie pocztówki stały się częścią instalacji.

Spacer 1918 Razem z wychowawcą uczniowie spacerowali po szkole trasą wyznaczoną przez qr-kody. Qr-kody odnosiły do specjalnej strony “Projekt 11 listopada” z informacjami i zdjęciami Warszawy oraz okolic szkoły w roku 1918. Uważność na spacerze sprawdzał na koniec quiz Kahoot.

Hymn Na szkolnym boisku zaśpiewaliśmy wspólnie hymn państwowy z towarzyszeniem werbla.

Dzień w strojach z epoki W przeddzień święta można było przyjść do szkoły w stroju z epoki 1918 r.

Nowa kolekcja w bibliotece W bibliotece została przygotowana kolekcja książek związanych tematycznie ze Świętem Niepodległości.

Drzewko z życzeniami Na lekcjach historii uczniowie przygotowali serduszka z życzeniami dla Polski i udekorowali nimi drzewko.

Tematyczne dekoracje Uczniowie klas 1 - 3 szkoły podstawowej wykonali prace plastyczne związane ze świętem.

Strona "Projekt 11 listopada" jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Została uzupełniona o zdjęcia dokumentujące wszystkie wydarzenia. Zapraszamy!