• Przedszkole Niepubliczne Motylkowa Akademia
  • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43 z Oddziałami Dwujęzycznymi.
Uczciliśmy pamięć Naszych Patronów

Uczciliśmy pamięć Naszych Patronów

We wrześniu, jak co roku, obchodzimy Święto Patronów naszych szkół - Lotników Amerykańskich.

Członkowie bohaterskiej załogi „Latającej Fortecy” Boeinga B-17G „I’ll be seeing you” 18 września 1944 roku, uczestnicząc w operacji „FRANTIC” 7, zostali zestrzeleni nad Dziekanowem Niemieckim (dziś Dziekanów Leśny). Ośmiu lotników z dziecięcioosobowej załogi zginęło, a dwóch dostało się do niemieckiej niewoli. Młodzi chłopcy ponieśli największą ofiarę, niosąc pomoc mieszkańcom stolicy w czasie Powstania Warszawskiego.

Przedstawiciele uczniów i nauczycieli złożyli kwiaty pod pomnikiem Lotników Amerykańskich w Kiełpinie. W Trzynastce odbyło się wiele przedsięwzięć związanych ze Świętem Patronów. Uczniowie wzięli udział w konkursie literackim, wykonali i zaprezentowali plakaty oraz prace plastyczno-techniczne. Jesteśmy dumni z Naszych Patronów.