• Przedszkole Niepubliczne Motylkowa Akademia
  • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43 z Oddziałami Dwujęzycznymi.
Pierwsze międzynarodowe warsztaty z Erasmusa!

Pierwsze międzynarodowe warsztaty z Erasmusa!

Bierzmy udział w projekcie Erasmus+ dla liceów. Współpracujemy ze szkołami z Niemiec, Finlandii i Hiszpanii nad projektem "We need our nature, our nature needs us".

W ramach pierwszego spotkania, które miało się odbyć w Niemczech, ale z powodu pandemii odbywa się online, przyglądamy się naszemu gotowaniu i zastanawiamy się, co możemy robić lepiej, bardziej ekologicznie i zdrowiej.

W pierwszym i drugim dniu warsztatów gotowaliśmy typowe dla naszych krajów dania. Ośmioro naszych uczniów - Hania, Marta i Nina z klas 1 liceum, Marianna i Ola z klasy 2Lp oraz Kuba, Wiktor i Mateusz z klasy 3Lm - przygotowało wspólnie zapiekankę z kaszą gryczaną, wspaniałe ruskie pierogi, pierogi ze śliwkami i śliwki pod kruszonką.

Mieliśmy przy tym mnóstwo zabawy i nabyliśmy sporo przydatnych umiejętności. Poznaliśmy też uczniów z innych krajów, z którymi podzieliliśmy się wrażeniami z gotowania, szlifując oczywiście nasz angielski.

W drugim dniu sprawdzaliśmy, co w naszym gotowaniu możemy zrobić lepiej - bardziej przyjaźnie dla natury. A na koniec - stworzymy międzynarodową książkę kucharską.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, których autorem jest jeden z uczestników warsztatów - Wiktor z klasy 3Lm.