• Przedszkole Niepubliczne Motylkowa Akademia
  • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43 z Oddziałami Dwujęzycznymi.
Wsparcie w czasach zarazy!

Wsparcie w czasach zarazy!

W okresie pandemii zespół psychologiczno-pedagogiczny naszej szkoły oferuje:

• codzienną, mailową, telefoniczną współpracę z nauczycielami (działania o charakterze wspierającym, doradczym);
  • rozmowy wspierające z rodzicami uczniów, w tym uczniów posiadających opinie i orzeczenia o kształceniu specjalnym (rozmowy telefoniczne uprzedzone wcześniejszym kontaktem mailowym);
  • przygotowanie materiałów edukacyjnych, informacyjnych, które umieszczane będą na stronie szkoły, blogu lub clasroomie, w tym:
  • Jak zadbać o zdrowie psychiczne w obliczu pandemii koronowirusa;
  • Jak radzić sobie z niepokojem, strachem, lękiem i paniką;
  • Jak konstruktywnie spędzać czas w okresie pandemii ( gry, ćwiczenia);
  • Jak wspierać dziecko w tym trudnym czasie;
  • Jak rozmawiać z dzieckiem o koronowirusie.

Obecnie utrzymujemy stały kontakt z: - uczniami i rodzicami którzy już się zgłosili po pomoc; - psychologami i pedagogami zewnętrznymi w celach konsultacyjnych.

Pracujemy nad ujednolicaniem działań wspierających dla rodziców i nauczycieli: - tworzymy bazy platform / stron internetowych z propozycjami gier, ćwiczeń, zabaw, sprzyjających budowaniu relacji rodzic - dziecko; - bierzemy udział w wideokonferencjach z udziałem dyrekcji oraz koordynatorów zespołów przedmiotowych; - służymy doraźną pomocą nauczycielom przedszkolnym.

Godziny dyżurów!

Psycholog Marta Bogucka - dla uczniów i rodziców od klasy 7 do maturalnej: poniedziałek 9.00 - 12.00; środa 9.00 - 16.00; czwartek 9.00 - 12.00.

Psycholog Magdalena Głowińska - dla uczniów i rodziców od przedszkola do klasy 6: poniedziałek - piątek 9.00 - 14.00.

Pedagog Joanna Sandomierska - dla uczniów i rodziców od klasy 7 do maturalnej: poniedziałek - piątek 9.00 - 14.00.

Pedagog Iwona Świątkowska - dla uczniów i rodziców od klasy 0 do 6: wtorek - piątek 8.00 - 15.00.

Zapraszamy uczniów i rodziców do konsultacji, jeżeli tylko czują Państwo taką potrzebę!