• Przedszkole Niepubliczne Motylkowa Akademia
  • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Teatr 21 w Trzynastce!

Zdarza się, że w codziennym życiu z trudem przychodzi nam poruszanie wielu trudnych kwestii. Jednym z miejsc w Warszawie, który doskonale "oswaja" z tematami tabu jest Teatr 21. Aktorami są głównie osoby z zespołem Downa. Temat niepełnosprawności bywa dla nich pretekstem do rozpoczynania dialogu z odbiorcą. Czasami wystarczy rozmowa, doświadczenie artystyczne lub warsztat, aby zrozumieć perspektywę innego człowieka. Pragniemy, aby nasi uczniowie już od najmłodszych lat poszerzali swoje horyzonty i z refleksją podchodzili do otaczającego świata.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z nawiązanej współpracy. Udało nam się zaprosić do 13-stki Teatr 21 z ich najnowszym przedstawieniem "Trolle". Jest to sztuka zaprojektowana do grania w zwykłej, szkolnej klasie. Tam nasi trzecioklasiści mieli okazję przeżyć coś niecodziennego i magicznego.

Trolle to stworzenia, o których opowiadają baśnie i legendy. Często przedstawiane są jako dziwolągi, które chowają się przed światem. Nie są znane, więc budzą niepokój. W odpowiedzi na nasze zaproszenie, pojawiły się w pracowni artystycznej. Uczniowie przekraczali próg sali z ekscytacją i niepokojem. Trolle na początku były ukryte i bardzo ostrożne. Z zaciekawieniem obserwowały uczniów. Powoli oswajały się z nowym otoczeniem. Z każdą minutą dawały się poznać jako bardzo przyjemne i delikatne istoty. Na początku trochę się wstydziły i bały, ale kiedy poczuły się bezpiecznie, zaczynały się bawić i śmiać. Trolle bardzo lubią się przytulać i tańczyć. Po wspólnych spojrzeniach, powitaniach i zabawach doszliśmy do wniosku, że tak naprawdę my i oni jesteśmy bardzo podobni. Każdy z nas kryje w sobie Trolla, którego warto uwolnić i przytulić.

Serdecznie polecamy spotkania z Teatrem 21, w czasie których można oswoić to, co niezrozumiałe i nieznane.