• Przedszkole Niepubliczne Motylkowa Akademia
  • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43 z Oddziałami Dwujęzycznymi.
Uczciliśmy pamięć Lotników Amerykańskich!

Uczciliśmy pamięć Lotników Amerykańskich!

18 września 2019 r. uczciliśmy pamięć naszych patronów, lotników biorących udział w operacji "Frantic 7", którzy zginęli niosąc pomoc powstańcom w Warszawie.

Tego dnia uczniowie szkoły podstawowej i liceum wraz z Panią Dyrektor, Panią Przewodniczącą Zarządu - Renatą Żbikowską, Panią Sekretarz Renatą Piecuch oraz Panią Iwona Gąsiewską, złożyli kwiaty pod pomnikiem naszych patronów na cmentarzu w Kiełpinie.

Delegacja naszej szkoły z Panem Sławomirem Kowalskim i Panią Dyrektor Anną Ludwicką miała także zaszczyt uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu w Nasielsku. Przed budynkiem Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Pod Fiołkami” w 75 rocznicę śmierci miała miejsce uroczystość odsłonięcia pomnika poświęconego upamiętnieniu dwóch lotników amerykańskich: porucznika Josepha Vigny i porucznika Roberta Petersa. Obaj piloci myśliwców typu Mustang zginęli wykonując lot jako osłona Boeingów B-17 G „Latających Fortec”, które niosły pomoc dla walczącej Warszawy. Odsłonięcia pomnika dokonały: córka Roberta Petersa - Lynne Alexander, siostrzenica Josepha Vigny - Melissa Misi oraz Pani Ambasador USA - Georgette Mosbacher. Ceremonię uświetniła Kompania Reprezentacyjna Sił Powietrznych i Orkiestra Wojskowa z Dęblina.