Bzoom- pszczeli hotel 13

Bzoom- pszczeli hotel 13

„Jeśli wyginą pszczoły, człowiekowi zostaną cztery lata istnienia”- tak powiedział Albert Einstein. Po wyginięciu pszczół wyginie populacja ludzka, ponieważ pszczoły są odpowiedzialne za masowe zapylanie roślin.

Projekt Bzoom został stworzony po to, aby uczniowie poznali znaczenie pszczół w przyrodzie i praktycznie mogli się przyczynić do ratowania naszej planety.

Akcję Bzoom- pszczeli hotel 13 zaczęliśmy od prelekcji Pana Janusza, nauczyciela wychowania fizycznego, który z zamiłowania zajmuje się hodowlą pszczół. Uczniowie klas szóstych dowiedzieli się dlaczego nie należy bać się dzikich pszczół.

Kolejno powstawały projekty hoteli dla owadów, rozstrzygnęliśmy konkurs na nazwę projektu, zasialiśmy rośliny i zabraliśmy się za budowę domków.

Przez kolejne tygodnie trwały prace, aby w finale na naszym szkolnym podwórku zrobiło się kolorowo od kwiatów, i stanął piękny hotel dla naszych miododajnych owadów. Podobno dzieci zauważyły już pierwszą lokatorkę !!!

Tymczasem klasy trzecie wzięły udział w projekcie Miejskie ostoje dla dzikich stworzeń"

To program edukacji przyrodniczej skierowany do uczniów szkół podstawowych, który był uzupełnieniem tradycyjnych lekcji przyrody. Zbudowaliśmy hotele dla owadów zapylających, budki lęgowe dla ptaków.

Zamieniliśmy przyszkolne jałowe tereny w mały ogródek, w których można organizować żywe lekcje przyrody.