Polskie Stowarzyszenie Promocji Oświatowych OPP
  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • Gimnazjum Niepubliczne nr 12 z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43
Debata na temat gazu w PGNiG

Debata na temat gazu w PGNiG

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, Gazeta Prawna przygotowuje specjalne wydanie, w którym znajdzie się relacja ze spotkania Prezesa PGNiG z uczniami naszej szkoły! Poniżej relacja Kuby, przewodniczącego SU, z tego ciekawego wydarzenia:

W piątek dziewiętnastego maja ośmiu uczniów z naszej szkoły stawiło się w muzeum gazu PGNiG. Około godziny dwunastej dotarliśmy pod właściwy budynek. Na początku przywitano nas słodkościami stojącymi na ładnie zastawionym stole. Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie . Zobaczyliśmy wiele ciekawych eksponatów. Na uwagę zasłużył wielki fabryczny licznik gazu z XIX wieku.

Po obejrzeniu wszystkich przedmiotów zasiedliśmy przy dużym stole ze szklanym blatem. Dostaliśmy notesy, by zapisywać ważne rzeczy z debaty. Chwilę później w sali pojawił się prezes PGNiG. Wraz z redaktorem ,,Gazety Prawnej” zaczął opowiadać ciekawe fakty o gazie. Można było się wiele nauczyć. Potem zaproszono nas do stoiska, gdzie trójka naukowców pokazywała nam różne chemiczne wybuchy. Następnie poszliśmy na pyszny obiad.

Wyjście bardzo nam się podobało i chcielibyśmy to kiedyś powtórzyć. Debata z udziałem prezesa PGNiG - to jest coś!

Jakub Zalewski

Przewodniczący SU

Zdjęcia