Samorząd Uczniowski z certyfikatem!

Samorząd Uczniowski z certyfikatem!

Dwa lata temu przystąpiliśmy do projektu Szkoła Demokracji prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W pierwszym roku uświadomiliśmy sobie ogrom zadań jakie przed nami stoją. Drugi rok rozpoczęliśmy już z uchwalonym regulaminem Samorządu Uczniowskiego.

We wrześniu przeprowadziliśmy rzetelne wybory do prezydium samorządu w ramach projektu Samorządy mają głos.

Każdy kolejny miesiąc był poświęcony na wprowadzenie mniejszych i większych zmian. Dokumentowaliśmy i opisywaliśmy nasze działania, sposób komunikowania się ze szkolną społecznością, tryb podejmowania decyzji. Spełnienie wszystkich kryteriów było trudne, ale na szczęście lubimy wyzwania.

Dzięki temu z dumą ogłaszamy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat Szkoły Demokracji. Hurra! Tak jak my cieszą się 52 szkoły z całej Polski. Wśród nich jest 18 szkół podstawowych (pozostałe to gimnazja), w tym trzy z Warszawy.