Karnawał w Trzynastce

Karnawał w Trzynastce

Wreszcie nadszedł ten dzień, kiedy nasza sala gimnastyczna przeobraża się w salę balową. 30 stycznia rano bawili się w niej uczniowie klas młodszych. Towarzyszyli im starsi koledzy i koleżanki z Samorządu Uczniowskiego przebrani za postaci z filmu Shrek.

W przerwach pomiędzy pląsami rycerzy, czarodziejek, lordów Vaderów, syren i smoków występowało szkolne koło teatralne z recytacjami wierszy dla dzieci.

Po południu na parkiecie bawili się starsi. Na balu Dookoła świata każda klasa prezentowała inny kraj. Były przebrania, potrawy z Włoch, Hiszpanii i Polski, warsztat sushi, loteria naleśnikowa z syropem klonowym, pokaz karate, walka torreadora z bykiem, piosenka hiszpańska, konkurs jedzenia ryżu pałeczkami, quiz bogów greckich, przedstawienie francuskie oraz wybór królowej balu. Muzykę miksowała Dj-Panda.

Ani się spostrzegliśmy, kiedy pora była wracać do domu.