Co słychać w programie "Wars i Sawa"?

Co słychać w programie "Wars i Sawa"?

Od początku roku intensywnie pod względem warsztatowym ruszył program „Wars i Sawa”.

Klasy drugie odbyły szereg spotkań związanych ze stylami uczenia się i typami inteligencji. W luźnej atmosferze zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy wykorzystać wiedzę o naszych preferencjach sensorycznych w szkole i poza nią. Było to przygotowanie do rozmowy o naszych mocnych stronach – w bieżącym miesiącu zarówno klasy drugie, jak i trzecie dostarczą sobie trochę przyjemności (w języku psychologii „dadzą sobie trochę głasków”:)), czyli będą chwaliły się swoimi zaletami, podkreślały mocne strony i zastanawiały się, co z tych cech wykorzystają w życiu. Dla klas trzecich będzie to szczególnie istotne, bo temat zostanie „pociągnięty” przez doradcę zawodowego. W końcu przed nimi ważne wybory.

Poza tym – jak co roku do „Warsowego młyna” wrzucimy pierwszaki – przejdą oni dokładną diagnozę stylów uczenia się i typów inteligencji, zbierzemy informacje o ich pasjach i sukcesach, a osoby wybitnie uzdolnione zostaną wytypowane do dalszych badań w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Nauczyciele z utęsknieniem czekają na wyniki diagnoz, by wiedzieć, jak profesjonalnie pomóc wszystkim pierwszakom w nauce.

Do zobaczenia na „Warsowych” ścieżkach :)

Źródło zdjęcia: CollegeDegrees360