Jak skutecznie się uczyć?

Jak skutecznie się uczyć?

Gdy gimnazjaliści zmagali się ze swoim pierwszym egzaminem, klasy pierwsze w nieco luźniejszej atmosferze zastanawiały się nad tym, co utrudnia, a co ułatwia naukę.

Uczniowie poznali swoje style uczenia się i podczas burz mózgów wymyślali najciekawsze sposoby uczenia się dla wzrokowców, słuchowców i kintestetyków-dotykowców.

Był także czas na dyskusję, czy w 100% zgadzamy się z wynikami testów. Najważniejszy cel zajęć, czyli poznanie swoich predyspozycji i refleksja nad tym, jak się uczę został zrealizowany.

Pozostało jeszcze poruszyć temat typów inteligencji, który bardzo zainteresował wszystkich uczniów. To już niebawem!

A Rodziców zapraszamy na warsztaty „Każde dziecko zdolne, czyli jak wspierać uzdolnienia swojego dziecka?”.

Odpowiemy na pytania:

✔ Jak pomagać dziecku w nauce i rozwoju?

✔ Co to znaczy wspierać uzdolnienia dziecka?

✔ W jaki sposób respektować indywidualne potrzeby edukacyjne naszych dzieci?

✔ Czym są style uczenia się i jakie mamy typy inteligencji?

Spotkanie zorganizowane jest w ramach programu wspierania uzdolnień „Wars i Sawa”, który realizujemy w naszym gimnazjum. Do udziału w nim zachęcamy wszystkich rodziców – wiedza i doświadczenia, jakimi wymienimy się podczas warsztatów przydadzą się każdemu, komu zależy na otaczaniu dziecka mądrym i efektywnym wsparciem – już od początku jego edukacyjnej drogi.

Warsztaty odbędą się 29 kwietnia o godzinie 17, w budynku gimnazjum i liceum PSPO (bud.18).

Serdecznie zapraszamy!