Co słychać w Warsie i Sawie?

Co słychać w Warsie i Sawie?

Przez najbliższe trzy lata w naszym gimnazjum będziemy wdrażać program wspierania ucznia uzdolnionego „Wars i Sawa”. Przez cały pierwszy semestr zbieraliśmy informacje o uzdolnieniach uczniów klas pierwszych, diagnozowaliśmy style uczenia się i profile inteligencji. Niektórzy z Was zostali wytypowani do specjalistycznych badań zdolności w poradni pedagogiczno-psychologicznej – gratulujemy i trzymamy kciuki! Dla wszystkich pierwszaków nadszedł czas wykorzystać wiedzę z diagnozy w praktyce: w kolejnym semestrze zaczniemy warsztaty „Jak wykorzystać wiedzę o swoich uzdolnieniach w nauce?”. Zaprosimy też do szkoły chętnych rodziców, z którymi porozmawiamy o mądrym wspieraniu dzieci w procesie uczenia się. Cały czas trwają również intensywne szkolenia grona pedagogicznego – nauczyciele poznają nowinki z zakresu neurodydaktyki, przygotowują autorskie scenariusze lekcji uwzględniające uzdolnienia uczniów i dyskutują o możliwościach zastosowania nowych rozwiązań w szkole.

Jednocześnie szukamy i wspieramy naszych „wspaniałych, uzdolnionych”. W klasach pierwszych są to na przykład:

• Natalka Banaszkiewicz i jej pasja czyli śpiew,
  • Oliwka Wojcieska i Dominika Balcerowska – zakochane w jeździe konnej,
  • Kinga Dziobiak – miłośniczka psów i współtwórczyni portalu Petbondcare,
  • Martyna Cichocka – ukryty (na razie) talent literacki,
  • Nina Kania – nasz „człowiek renesansu”:))

Nasze sukcesy, talenty i pasje promowaliśmy też podczas Dnia Otwartego w gimnazjum i liceum poprzez wystawę „Jesteśmy wspaniali!”.